Szkoła Podstawowa nr 3 w Zielonce
Kiermasz Adwentowy 2003


       W historii Szkoły nr 3 w Zielonce podejmowano już wiele działań aby pobudzić twórczość i popularyzować rękodzieło wśród uczniów i rodziców.
       Jednym z takich przedsięwzięć jest Kiermasz organizowany w okresie Adwentu. Jego ideą jest wieczorne spotkanie rodziców i uczniów pod opieką nauczycieli na terenie szkoły. Na szkolnych korytarzach rozstawiane są stoliki i przykrywane obrusami. Na nich uczniowie poszczególnych klas prezentują swoje wytwory artystyczne i wyroby rękodzielnicze. Zazwyczaj królują stroiki i ozdoby świąteczne oraz różne drobne upominki. Z pomocą rodziców przygotowane są także wypieki ciastkarskie i różne smakołyki. Podobnie swoją działalność prezentują Szkolne Koła Zainteresowań, zwłaszcza artystyczne oraz Świetlica. Dla uczniów spotkanie jest okazją do wzajemnego poznania przeróżnych możliwości twórczych. Dodatkowo dzieci praktykują w udzielaniu informacji, zachęcaniu zwiedzających do kupna, uczą się zachwalać swój "towar". Uczą się także odpowiedzialności za swoje stoisko, za jego organizację, estetykę, za uporządkowanie i sprzątanie po imprezie.

       W dniu 11 grudnia 2003 miał miejsce kolejny Kiermasz Adwentowy w Szkole Podstawowej nr 3 w Zielonce.
       Program Kiermaszu Adwentowego w tym roku obejmował:

       - o godzinie 16-tej wszystkie kiermasze już były rozstawione i urządzone, przybywali już pierwsi goście

       - o godzinie 16.30 dzwonek zwołał wszystkich do sali gimnastycznej, gdzie zespół pod kierowmnictwem siostry Wioletty odegrał scenkę biblijną w konwencji teatru cieni

       - o godzinie 16.45 wszystkie dzieci i rodzice powrócili na szkolne korytarze oglądając osiągnięcia wytwórcze dzieci całej szkoły oraz współpracujących matek, dokonując wyboru i zakupu najciekawszych okazów.

       - o godzinie 17-tej rozpoczęły się w większości spotkania wychowawców z rodzicami w klasach, rodzicom podano informacje o wszystkich ocenach cząstkowych oraz o spodziewanych proponowanych ocenach na pierwszy semestr

       - także od godziny 17-tej nauczyciele wszystkich przedmiotów także prowadzili rozmowy indywidualne z rodzicami w pokoju nauczycielskim

       W tym roku znów klasy popisały się wspaniałymi pomysłami, spotkanie na Kiermaszu Adwentowym było pełne barwnych dekoracji, niespodzianek, przepięknych stroików i pysznych ciast.
       Wokół szkolnej choinki nastrój zimowy zapewniały wycinankowe białe śnieżynki wykonane przez uczniów klas 4-6 w trakcie lekcji międzyprzedmiotowych (połączenie sztuki, informatyki, techniki, przyrody, historii, języka angielskiego, języka polskiego).
       Kiermasz był dla rodziców okazją do bliższego poznania szkoły i nauczycieli. Skromne fundusze uzyskane z datków za wyroby dzieci zasilą finanse wycieczkowe poszczególnych klas.

       Czekamy na relacje, sprawozdania i opinie - od uczniów, nauczycieli i rodziców.


 © foto i redakcja: autor strony
strona w dalszym opracowaniu

poczta szkolna autor: Anna Rozalska

do strony głównej