Szkoła Podstawowa nr 3 w Zielonce
rok szkolny 2005 -2006

Kiermasz Adwentowy - 8 XII 2005

Kiermasz i spotkanie z rodzicami
origami, kartki, świeczniki z masy solnej i serwetki batikowe - to dzieła dzieci z kółka plastycznego

        Właśnie zakończyły się rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Dobry termin na spotkanie z rodzicami. Nauczyciele podają proponowane oceny na pierwszy semestr.
        W czwartek wieczorem w szkole byli wszyscy uczniowie, wszyscy nauczyciel i na prawdę mnóstwo rodziców, często całe rodziny - dziadkowie i babcie, a nawet nasi absolwenci.
        Rodzice biegli zobaczyć stoisko swego dziecka. Każda klasa miała na korytarzu kilka stolików wzdłuż sali. Na stolikach pięknie przykrytych serwetkami porozkładane stroiki na świąteczny stół, ozdoby choinkowe, różne pomysłowe prezenciki, ciasta, pierniki i smakołyki oraz wiele jeszcze różności.
        Wielu uczniów uczyło się zachwalania swych wyrobów i skutecznego zachęcania do kupna. Niektórzy wędrowali z ostatnią kartką świąteczną po korytarzach w nadziei spotkania nabywcy.
        Rodzice jednak przybyli także na spotkania z wychowawcami i nauczycielami. Frekwencja była bardzo wysoka. Kiermasz adwentowy zawsze przyciąga do szkoły. Było tak gwarno, jasno i wesoło.
        A obok choinki szkolnej dwa stoiska akcji charytatywnych. W jednym harcerska zbiórka żywności i zabawek dla potrzebujących na wschodzie. Transport z darami skieruje się w okolice Sambora. Drugi stolik to akcja wolontariuszy naszej szkoły, którzy zbierają dary dla biednych mieszkańców naszego miasta.

text [a]

 

do góry

 

do góryfot [AR]
poczta szkolnaautor: Anna Rozalska

do strony głównej