Szkoła Podstawowa nr 3 w Zielonce
rok szkolny 2005 -2006

Uroczystość 10-lecia naszej szkoły - 18 XI 2005

10 lat z życia naszej szkoły

na widowni burmistrz wśród dzieci

         Dnia 18 listopada 2005 po uroczystej mszy w kościele św. Jerzego wszyscy uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście spotkali się na uroczystości z okazji 10-lecia Szkoły Podstawowej nr 3. Na odświętnie przystrojoną salę gimnastyczną wprowadzono poczet sztandarowy i odśpiewano hymn państwowy. Pani dyrektor Joanna Zielenkiewicz przywitała przybyłych - a szczególnie przedstawicieli władz gminy obecnego burmistrza Adama Łossana i byłego burmistrza Edmunda Żukowskiego, za którego kadencji wybudowano szkołę. Przywitała przybyłych przedstawicieli Rady Miasta, proboszczów parafii, dyrekcje i przedstawicieli sąsiednich szkół, grono emerytowanych nauczycieli oraz wielu przybyłych przyjaciół szkoły i innych osób związanych ze szkołą.

         Przedstawiono następnie główną atrakcję spotkania - film o szkole. Był to bilans dokonań szkoły przez 10 lat istnienia. Wyświetlony na dużym ekranie 29-minutowy film z komentarzem przykuł uwagę widzów. Pokazano w nim i historię powołania szkoły, ważne wydarzenia z życia szkoły, osiągnięcia w przeróżnych dziedzinach i ciekawe inicjatywy edukacyjne. Wielu obecnych ze wzruszeniem ujrzało siebie w kadrze, a cieszyli się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele i przyjaciele szkoły. Film zakończyła sekwencja realnej z dokładnością fotograficzną podróży z dalekiego kosmosu nad samą szkołę z czerwonym dachem, nad którym to widokiem zatrzymaliśmy się w zadumie. Projekcję nagrodzono brawami.

         Przemawiali zaproszeni goście. Otrzymaliśmy kwiaty, prezenty i życzenia pełne życzliwości i uznania.

         Chór szkolny przedstawił program artystyczny, a w nim piosenki "Przepraszam za wszystko" i "Szkolna zmora", melodię ze "Skrzypka na dachu" zagrała na flecie Agata Głodek, następnie piosenki "Odpowie ci wiatr" i "Tolerancja". Po tym koncercie wystąpiła grupa taneczna z pokazem wspaniałego poloneza.

         Najbardziej uroczystym momentem stało się pierwsze oficjalne wykonanie hymnu szkoły, na który niedawno odbył się konkurs. Po wyprowadzeniu sztandaru nastrój się diametralnie odmienił. Nasi uczniowie, ale i wszyscy goście obdarowani zostali niespodzianką - wielkimi tortami. Na największym urodzinowym torcie szkoły płonął płomień fajerwerkowy, a każda klasa otrzymała swój tort pięknie ozdobiony i z czekoladowym napisem. Uroczystość nie była długa, ale urozmaicona i obfitująca we wzruszenia i radość.

 

   do góry
 

   do góry
 

   do góry
 

   do góry
 

   do góry
 

   do góry
 

   do góry


fot [AT i AR]         W projekcji filmowej o szkole ważne miejsce przeznaczono naszemu patronowi Januszowi Korczakowi. Przypomniano uroczystość nadania imienia szkole. Wówczas to w części artystycznej przedstawiono fragment z książki Janusza Korczaka "Król Maciuś I". A podczas trwania filmu dwoje dzieci naszej szkoły wystąpiło z komentarzem na żywo - recytując postulaty do dorosłych z "Sejmu dziecięcego". A oto one:


 

   do górypoczta szkolnaautor: Anna Rozalska

do strony głównej