Szkoła Podstawowa nr 3 w Zielonce
rok szkolny 2010-11

Wystawy

Wystawa Fotografii TPZ

03 stycznia 2011

 

Zapraszamy do obejrzenia wystawy
w dniach 3-28 stycznia 2011
w Szkole Podstawowej nr 3
przy ul. Wilsona 34/36 w Zielonce

 

     "Zielonka w fotografii Marii Konieczyńskiej"
to już piąta, tym razem autorska wystawa z cyklu
"Fotografie nie liczą się z czasem".
 
wystawa fotografii Zielonki

 Pani Konieczyńska zamieszkała w Zielonce w 1968r i od tego czasu dokumentuje jej wygląd, ludzi, wydarzenia. Dzięki jej pasji możemy dziś oglądać wiele miejsc, które zniszczył czas - jak wiele malowniczych drewnianych domów letniskowych, albo bezmyślna ludzka działalność - jak malowniczą Górę Horową.
 
wystawa fotografii Zielonki

     Fotografie przypominają nam przeszłość, dokumentują wczoraj, które zmienia się na naszych oczach i dzień dzisiejszy, który też niedługo stanie się historią. Są świadkami swojego czasu i niezmiernie cennym dokumentem dla nas wszystkich, dla których Zielonka jest własną, "małą ojczyzną".
 
wystawa fotografii Zielonki

     Wystawa zorganizowana została, podobnie jak poprzednie z cyklu przez Towarzystwo Przyjaciół Zielonki w ramach projektu "Archiwum Zielonki" przy wsparciu Gminy Zielonka.
 
wystawa fotografii Zielonki

     Pragniemy również przypomnieć, że istnieje możliwość przekazania materiałów dotyczących rodzin oraz miasta, korzystając z kontaktu telefonicznego: 0-509469298, oraz poczty elektronicznej: tpzarchiwum@op.pl, lub osobiście, w poniedziałki, w godzinach 14-17, czwartki 11-14, w Zielonce przy ulicy Mickiewicza 18 (archiwum miejskie).

 

 zobacz katalog wystawy (pdf 1.4 Mb)

 

tekst: TPZ
opracowanie, fot: autor strony

poczta szkolna Stronę opublikował: autor: Anna Rozalska Opublikowano: 2011.01.03 Aktualizacja: 2011.01.23 do strony głównej