Szkoła Podstawowa nr 3 w Zielonce
rok szkolny 2012-13
Gazetka szkolna - październik 2012 - czerwiec 2013

"Nasza szkoła"

 

     KALENDARIUM

1 X Gazetka uczniowska
rozpoczyna działalność szkolna redakcja gazetki pod opieką polonistki p. Małgorzaty Dziębor, grupę redaktorów gazetki tworzą chętni uczniowie z klasy 4a.

30 XI gazetka "Nasza szkoła" nr 1
redakcja gazetki pod opieką polonistki Małgorzaty Dziębor wydała pierwszy numer gazetki szkolnej! Brawo!
W pracach nad komputerowym składem gazetki współpracuje ze szkołą fachowiec - zaprzyjaźniony ze szkołą rodzic, tata jednej z uczennic. Przygotowuje dokument do druku, a także wersję elektroniczną do publikacji na szkolnej stronie internetowej. W imieniu redakcji i wszystkich czytelników serdecznie dziękujemy za pomoc!

1 XII Będzie drugi numer!
Redakcja szkolnej gazetki ma przygotowane już następne artykuły i ochoczo kompletuje drugi numer. Wkrótce po świętach będzie wydanie.
Oczekiwany numer 2 prawie gotowy miał być też wkrótce po świętach Wielkiej Nocy.
Potem zapowiedzi przesuwano na pobliskie weekendy, dłuższe weekendy, i kolejne tygodnie.
Lada dzień oczekiwano przesłania pocztą elektroniczną pliku gazetki.
Gdy plik na "gwizdku" wreszcie dotarł do redakcji naszej strony, trafił na przesilenie końca roku szkolnego, kiedy w pracowni komputerowej ustawia się kolejka stroskanych uczniów, a każdy dzierży w dłoni pendrive z ważnymi sprawozdaniami, zdjęciami i prezentacjami.
Plik wrzucony do elektronicznego wora nie zginie, ale sam się nie przypomni.

Wreszcie przy okazji Rady pedagogicznej podsumowującej rok szkolny sprawa naszej szkolnej gazetki została przypomniana.
Plik został wydobyty z czeluści.
Jak się okazało - drugi numer gazetki zyskał kolory i fachową oprawę, nad którą czuwał zawodowy grafik, tata kolejnej uczennicy współredaktorki gazetki. Może to nam zrekompensować nieco fuszerek, braki korekty stylistycznej i interpunkcyjnej a nawet błędy ortograficzne! Nie wszędzie podpisany jest autor tekstu. W całym numerze brakuje informacji o autorach fotografii - jest to przecież tak samo ważne ważne jak autorstwo tekstu. Trzeba także przestrzegać praw autorskich i nie zamieszczać w swojej publikacji cudzych fotografii, do których nie ma się praw takich samych jak do własnych.
Ale nie ma co martwić się o te szczegóły - przecież redaktorzy są bardzo młodzi. Ważne, że doczekaliśmy się tego numeru gazetki. Właściwie szczerze należy przyznać, iż numer drugi gazetki jest wystrzałowy.
Oryginalna wersja elektroniczna numeru 2 miała niestety ponad 30 Mb, więc przy słabszym łączu internetowym byłoby więcej czekania niż czytania, ale za to ma piękną szatę graficzną. Dla wygody naszych czytelników publikujemy nieco odchudzoną wersję. Gratulujemy i zapraszamy do podziwiania i lektury!

 

     NUMER 2, czerwiec 2013

Pierwsza strona drugiego numeru gazetki

 

     NUMER 1, listopad 2012

Pierwsza strona pierwszego numeru gazetki

 

tekst, fot
opracowanie: autor strony
autor: Anna RozalskaOpublikowano: 2012.12.14 Aktualizacja: 2013.07.03 do strony głównej