Szkoła Podstawowa nr 3 w Zielonce
rok szkolny 2013-14

Comenius

Lively Outdoor Learning - lekcja przyrody w terenie

10 grudnia 2013

 

     LOL = Lively Outdoor Learning

hasło edukacji w terenie

hasło edukacji w terenie

     12 XII lekcja klas 5a i 5c na dworze, nasz szkolny debiut klas starszych w projekcie Comenius, połączenie kilku ciekawych tematów lekcji z przyrody i języka angielskiego, a mimo chłodu i niepogody wszystkie zadania praktyczne dzielnie wykonane. Brawo!

     Nizina Mazowiecka - zajęcia terenowe LOL

     Zajęcia terenowe związane były z Niziną Mazowiecką. Pani Małgorzata Zawisza i Pan Dominik Marszał wspólnie z uczniami przygotowali pięć stacji związanych z przyrodą i z językiem angielskim. Na każdej ze stacji należało wykonać zadania i odpowiedzieć na pytania związane z tematyką stacji. Pod dwóch godzinach wszystkim zespołom udało się zebrać pieczęcie zaliczające zadania do każdej ze stacji:

  • 1. Kampinoski Park Narodowy - na tej stacji uczniowie na podstawie mapy poziomicowej modelowali w piaskownicy kampinoskie wydmy i typową dla nich roślinność. Stację przygotowali i prowadzili Karol B. i Michał Ż. z kl. Vc.
  • 2. Warszawa - na tej stacji uczniowie, na podstawie ulotki z informacji turystycznej rysowali w odpowiedniej skali na ziemi plan przemarszu między dwoma wybranymi atrakcjami. Następnie po angielsku opisywali trasę przemarszu, a po polsku referowali walory wybranych atrakcji. Stację przygotowały i prowadziły Olga i Basia z kl. Vc.
  • 3. Naturalna Dolina Wisły - na tej stacji uczniowie odpowiadali na pytania związane z działalnością rzeki, której przepływ był modelowany w specjalnie przygotowanym naczyniu. Potem ćwiczyli słownictwo i wiedzę w anglojęzycznym teście dotyczącym europejskich rzek. Stację przygotował i prowadził Radek z kl. Vc.
  • 4. Rolnictwo na Mazowszu - na tej stacji uczniowie analizowali odkrywkę glebową w szkolnym ogródku, aby stworzyć odręczny profil glebowy. Stację przygotowali i prowadzili Konrad i Adam z kl. Va.
  • 5. Anglojęzyczne drzewo - na tej stacji uczniowie sprawdzali znajomość świeżo poznanego słownictwa. Stację poprowadzili uczniowie z klasy 5a.

     Dziękujemy wszystkim za wspólne przygotowania i twórczą zabawę!

tekst zredagował NN

zajęcia w terenie

zajęcia w terenie

zajęcia w terenie

zajęcia w terenie

zajęcia w terenie

 

tekst, fot
opracowanie: autor strony

autor: Anna Rozalska Opublikowano:2013.12.13 Aktualizacja strony: 2014.02.24 Start