korczak Szkoła Podstawowa nr3 w Zielonce
im. Janusza Korczaka
05-220 ZIELONKA ul. W.Wilsona 34/36
tel/fax (0-22)781-9993
e-mail sekretariat
hymn, pokaz
Nagroda XI 2004 Eduseek Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!

Wydarzenia r.szk. 2013/14


Ważne ogłoszenia na nowy rok szkolny:
Rządowy program pomocy uczniom w 2014 r. - "Wyprawka szkolna" dofinansowanie zakupu podręczników, informacja, termin do 5 września
Wyprawka pierwszoklasisty
Wyprawka zerówki
Zerówka godziny lekcji
Podręczniki 2014-15

Zakończenie roku szkolnego 2013/14
27 czerwca odbyła się uroczystość z wręczeniem nagród za najlepsze wyniki w nauce oraz wyróżnienie laureatów najważniejszych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Nagrody i stypendia wręczali pani Dyrektor, pan Burmistrz, przedtawiciel Rady Rodziców, nauczyciele, trenerzy sportowi. Upominki otrzymali rodzice wspierający szkołę. Uczniowie wielkim aplauzem pożegnali katechetkę s.Klarę.


Pożegnanie klas szóstych
26 czerwca o g.16 odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów z wzruszającymi przemówieniami. Pan Grzegorz Dudzik osobiście wręczył Nagrody Burmistrza 12 najlepszym uczniom. Wręczono czeki stypendialne. Laureaci najważniejszych konkursów otrzymali nagrody. Obie klasy zaprezentowały filmy podsumowujące swoje 7 lat uczęszczania do naszej SP3.

Dzień Dyplomów
26 czerwca w czwartek oficjalnie rozstrzygnięto konkursy szkolne i lokalne. Wręczono dyplomy i nagrody oraz różne wyróżnienia w konkursach wojewódzkich, ogólnopolskich, a także międzynarodowych.

Ostatnia lekcja w sali komputerowej
25 czerwca o godz.15:05 odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym lekcja informatyki. Klasa 4b rozwiązywała multimedialne zagadki detektywistyczne w grze edukacyjnej o Dawnej Warszawie.

Konkurs savoir-vivre czyli jak się zachować
25 czerwca pani bibliotekarka wręczyła dyplomy i upominki uczniom, którzy najlepiej rozwiązali test konkursowy o dobrych manierach

Mini Mundial - zawody klas 6
całodzienne zmagania wiodły pomiędzy sobą drużyny wylosowane spośród szóstoklasistów

Scratch - zabawa w programowanie
24 czerwca ostatnie zajęcia kółka informatycznego to fascynujące programowanie w Scratchu własnej gry - Kuba W. pokazał kolegom grę w labirynt.

Lively Outdoor Learning
24 czerwca klasa 5b rysowała na dworze kolorową kredą olbrzymie okręgi. Radzono sobie bez użycia cyrkla, ale z pomocą kolegów albo wydłużając zasięg sznurkiem. Narysowano także kilkumetrową pajęczynę, oraz skonstruowano na placyku wielkie trójkąty równoboczne i sześciokąt.

Festyn Rodzinny
7 czerwca w sobotę Rada Rodziców zorganizowała wspaniały Festyn. Rozegrano mecze piłki nożnej i unihokeja. Były występy wokalne i popisy na scenie. Szkolna "Kawiarenka z okienka" serwowała napoje i znakomite ciasta upieczone przez mamy z poszczególnych klas. Był tradycyjny grill z kiełbaskami. Wśród wielu atrakcji np. wystawa muszli z całego świata oraz możliwość zapoznania się z wyposażeniem multimedialnym klas zakupionym ze składek Rady Rodziców.


Technologie Przyszłości - Festiwal Nauki
6 czerwca w Szkole Aktywności Twórczej w Zielonce odbył się powiatowy finał konkursów, w którym nasi najmłodsi uczniowie zdobyli nagrody! Brawo!

f1 czerwca XII Festiwal Misyjny w Zielonce
organizuje Fundacja Follereau pod hasłem "Bóg mnie kocha" zapisanym kiedyś w szkolnym zeszycie przez małą Anię, wtedy uczennicę naszej szkoły i przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Apostolstwo Misyjne Dzieci Niepełnosprawnych. Koncerty, kiermasz misyjny, kwesta.


Festyn miejski na Dzień Dziecka
31 maja w sobotę na terenach sportowych przy OKiS i Gimnazjum. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Najbardziej w Zielonce lubię..." - nasi uczniowie zdobyli nagrody!


Miłość Boża w Piśmie Świętym
30 maja finał dekanalnego konkursu wiedzy odbył się w SP2. Wyróżnienia otrzymało także dwoje naszych reprezentatów pod opieką s.Klary.

Pokaz o Brazylii
26 maja grupa licealistów - absolwentów naszej szkoły przeprowadziła lekcje w wytypowanych przez Dyrekcję klasach. Tematem multimedialnej prezentacji była Brazylia - środowisko, kultura i współczesne problemy kraju.


Comenius - LOL, Dzień Islandii
22 maja na dużej sali odbył się pokaz o islandzkiej szkole partnerskiej oraz o przyrodzie i ciekawostkach z Islandii.


Konkurs pieśni religijnych
16 maja w Radzyminie odbył się finał IV powiatowego konkursu pieśni papieskiej "Śpiewajmy Ojcu Świętemu", w którym 3 miejsce zdobyła Ola z 5kl za pieśń "Słowiański". Występ solistek przygotowała nauczycielka muzyki mgr Ewa Biskupek-Pryt.


Wizyta w świecie czekolady E.Wedel
16 maja klasy trzecie odwiedziły najsłodsze miejsce w Warszawie


Artystyczne zajęcia pierwszaków
16 maja klasy piersze pojechały do Łucznicy na zajęcia malarstwa na szkle, batiku, plecionki, mydlarstwa i filcowania.


Egzamin na kartę rowerową
14 maja egzaminatorzy z Policji przeprowadzili sprawdzian teoretyczny i egzamin praktyczny na kartę rowerową. Poprawki jesienią.

Zielona Szkoła klas 6
W dniach 13-16 maja klasy szóste z wychowawczyniami i s.Klarą wyjechały na kilkudniowe bardzo atrakcyjne zajęcia. Już jest relacja Natalii i wierszowana relacja Janka.


Wygraliśmy zawody pływackie!
12 maja w międzyszkolnych zawodach pływackich nasi najmłodsi zawodnicy wywalczyli nam pierwsze miejsce! Brawo!


Spotkanie z pisarzem
9 maja uczniowie wszystkich klas wzięli udział w atrakcyjnym spotkaniu autorskim, które poprowadził znany i ceniony pisarz dla dzieci Grzegorz Kasdepke.


Comenius - LOL
w dniach 6-9 maja delegacja naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu projektowym na Islandii, jest relacja


lolZapraszamy do lektury najnowszego wydania gazetki o projekcie Comenius - Lively Outdoor Learning. Teksty opracowali w języku angielskim uczniowie klas 5-6, którzy uczestniczyli już wiele razy w lekcjach projektowych.

Akademia o Konstytucji 3 Maja
30 kwietnia klasa 5c wraz z p. Martą przygotowała spektakl w formie lekcji historii (z niesfornymi uczniami) nawiązujący do dziejów uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Także młodsi uczniowie przygotowali swoje przedstawienie.

 a

Wizyta w redakcji gazety
14 kwietnia grupa uczniów z różnych klas przygotowująca się do opracowania biuletynu pojechała z p. Małgorzatą Zawiszą do redakcji gazety ogólnopolskiej, aby poznać tajniki pracy redaktorów.


Zawody w deszczu i gradzie
10 kwietnia na boisku ze sztuczną zieloną murawą odbyły się zawody międzyszkolne w piłce nożnej.


Zielona Szkoła kl.5
7-9 kwietnia klasy 5 spędziły w atrakcyjnym turystycznie regionie na Pomorzu, były w zamku w Gniewie, zwiedziły Zamek Krzyżacki w Malborku oraz inne ciekawe miejsca.


tik-takKonkurs informatyczny TIK-TAK
w dniach 7-11 kwietnia nasi uczniowie rozwiązywali quiz online dziedzinie wiedzy o informatyce i komputerach. Łącznie zdobyto 1800 punktów.


Zmarł Edmund Żukowski burmistrz Zielonki 1994-1998
6 kwietnia w wieku 85 lat zmarł Edmund Żukowski, zasłużony działacz miasta. Za kadencji Edmunda Żukowskiego w Zielonce budowano sieci miejskiej infrastruktury technicznej - kanalizację, wodociągi a także ulice i chodniki. Burmistrzowi Żukowskiemu zawdzięczamy ekspresową budowę naszej szkoły podstawowej na Bankówce rozpoczętą w 1994 r. i zakończoną po 2 latach już w trakcie funkcjonowania szkoły.


Wycieczki edukacyjne
4 kwietnia klasy 5 pojechały na lekcję muzealną w Zamku Królewskim. Tego samego dnia klasy 6 odwiedziły Polskie Radio. Zaś na spektakl i warsztaty aktorskie w Teatrze Baj dn. 1 kwietnia pojechały klasy 2.

Sprawdzian kompetencji
1 kwietnia 2014 nasi uczniowie klas 6 pisali sprawdzian kompetencji, który podsumowuje umiejętności i wiedzę z poziomu szkoły podstawowej. Sprawdzian podobno nie był trudniejszy od próbnych sprawdzianów. Za kilka tygodni wyniki.


Rekolekcje Wielkopostne
31 marca- 2 kwietnia prowadzi ks. Paweł Żurawiński, salezjanin, który przybył do nas z Torunia.

Wiosnę witamy witrażami
Na lekcjach plastyki klasy piąte wykonywały witraże z szablonów, a uczniowie klas szóstych sami projektowali witraże. Wykonanie witrażyka z czarnego papieru i podklejenie kolorowymi bibułkami wymagało cierpliwości. Efekt na największym oknie szkoły zadziwia wszystkich wchodzących.


Ostatni Dzień dla Syrii - różności
27 marca ostatni z serii czwartków poświęconych zbiórce charytatywnej na pomoc uchodźcom w Syrii. Późnym popołudniem zakończono liczenie kasy - bilans to 6672,41 zł uzbierane łącznie w lutym i marcu!


Rada szkoleniowa - OK
26 marca druga część szkolenia dla Rady Pedagogicznej na temat Oceniania Kształtującego, jego metod, celów, NaCoBeZU i pytań kluczowych...

Comenius - LOL, zajęcia świetlicy
26 marca dzieci ze świetlicy wraz z panią Justyną powędrowały szukać ciekawych przyrodniczych okazów w najbliższym otoczeniu szkoły, odnaleźć znaki wiosny, rozpoznac i narysować wiosenne kwiaty - pierwsze dary wiosny dla pszczółek.


A może... będzie nowy plac zabaw?
W ramach rządowego programu "Radosna szkoła" miasto pozyskało fundusze na budowę strefy rekreacji - placu zabaw przy naszej szkole.

Wiosenna Terapia na patio
21 marca w zacisznym naszym podwórku, w pełnym ciepłym słońcu dzieci rozłożyły na kocyku swoje przybory artystyczne i malowały na świeżym powietrzu.

Szkolny Dzień Wiosny
21 marca wiosenna impreza na sali! Opiekunki Samorządu szkolnego pani Monika i pani Marta wymyśliły i zorganizowały Pierwszy Dzień Wiosny pod hasłem "Dzień Cekina". W programie konkursy "błyskotliwych" stylizacji, niespodzianki. A pani Dyrektor wyróżniła najlepszych uczniów pierwszego semestru i wręczyła stypendia.


Wiosenne dekoracje
na Dzień Wiosny 21 marca klasy 4-6 przygotowały dekoracje na szkolnych korytarzach, był to konkurs rozstrzygnięty na spotkaniu wszystkich w sali. W nagrodę były słodycze dla klas.


Dzień Syrii - biżuteria
20 marca kolejny czwartek z kwestą dla poszkodowanych dzieci w obozach uchodźców w Syrii. Można było także spróbować słodkości, ale główne atrakcje to przepiękne kolorowe bransoletki, kolczyki, breloczki i różne malutkie ozdoby przygotowane przez wolontariuszy.


KANGUR - konkurs matematyczny
20 marca nasi uczniowie zmagali się z zadaniami i łamigłówkami międzynarodowego konkursu. W całej Polsce wzięło udział ponad 300tys. a na świecie łącznie ponad 6 mln. uczniów.

Seminarium o Żołnierzach Wyklętych
18 marca w Zespole Szkół odbyło się seminarium naukowe z wykładami historyków z IPN i filmem o Żołnierzach Wyklętych. Z naszej szkoły była delegacja z p. Ewą Dunin


Dzień Syrii - przysmaki
13 marca w kolejny czwartek uzbieraliśmy ponad tysiąc zł na pomoc dla dzieci syryjskich. Każdy mógł spróbować ciasteczek z bakaliami i różnych pieczonych przysmaków.


Warszawska Syrenka
w etapie miejskim, międzyszkolnym konkursu recytatorskiego nasza uczennica Łucja Kudła została nagrodzona i przejdzie do etapu powiatowego. Gratulacje!

Comenius LOL - lekcja angielskiego w terenie
10 marca lekcja projektu Comenius-LOL odbyła się w terenie wokół budynku. Polecenia zadań były po angielsku, a wśród czynności pomiary, liczenie i porównywanie wyników.


Dzień Syrii - jałmużna i sucharki
6 marca w pierwszy czwartek Wielkiego Postu wolontariusze roznosili sucharki, a ofiary zbierali do misyjnych puszek. Pomoc przeznaczamy dla dzieci syryjskich przebywających w obozach uchodźców.


Zimowisko karate
W lutym podczas ferii zimowych grupa najmłodszych (wśród nich nasi uczniowie) zawodników karate-kyokushin wypoczywała i trenowała w górach. Ciekawa relacja...


Comenius - LOL, spotkanie w Rzymie
w lutym odbyło się drugie spotkanie projektowe przedstawicieli szkół współpracujących w europejskim projekcie "Lively Outdoor Learning". Gospodarzem spotkania była Szkoła Podstawowa w Rzymie.


Bal karnawałowy klas młodszych
14 lutego uczniowie klas młodszych przybyli do szkoły w wesołych nastrojach i przeróżnych barwnych przebraniach, by na dużej sali wesoło tańczyć i bawić się wraz z wychowawczyniami.


Szkolna Poczta Walentynkowa
14 lutego roznoszono w klasach liściki z życzeniami i serdecznościami, które przez ostatnie kilka dni można było wrzucać do specjalnej skrzyneczki Poczty Walentynkowej w świetlicy. Było wiele radości i sporo niespodzianek.


Dzień Syrii - rozkręcamy akcję pomocy
13 lutego po kilkudniowych gorących przygotowaniach przeprowadzono w szkole na dużej przerwie akcję zbierania środków na pomoc dla poszkodowanych w Syrii. Uczniowie namalowali kilkanaście sugestywnych plakatów, zorganizowano kiermasz drobiazgów i ciasteczek. Uczniowie przebrali się w egzotyczne stroje i ucharakteryzowali, aby uatrakcyjnić tę charytatywną akcję.


Konkurs recytatorski Warszawska Syrenka
13 lutego w szkole odbyły się przesłuchania recytacji uczniów klas młodszych i starszych. W komisji zasiadły panie nauczające języka polskiego i pani Dyrektor. Najciekawsze interpretacje wierszy są nagrodzone zakwalifikowaniem do etapu miejskiego tego konkursu.


DBI czyli Dzień bezpiecznego Internetu
11 lutego 2014 rozpoczęto akcję kursów online o bezpiecznym korzystaniu z Internetu, a na ściennej gazetce można zobaczyć projekty plakacików z hasłami o Internecie.

projekty logoLogo projektu Comenius LOL
6 lutego przy okazji spotkania na Dniu Włoskim zaprezentowano wybrany ostatecznie symbol dla naszego projektu europejskiej współpracy szkół Comenius - Lively Outdoor Learning czyli w skrócie LOL. Znak łączy pomysły rysunkowe zgłaszane od września. To logo będzie promować ideę prowadzenia ciekawych lekcji różnych przedmiotów na zewnątrz budynku szkolnego.

Comenius LOL - Dzień Włoski
6 lutego cała szkoła wzięła aktywny udział w przygotowaniu, pokazach i konkursach o Italii. Klasy przygotowały plakaty tematyczne, prawdziwe włoskie potrawy do spróbowania, słuchaliśmy pięknej włoskiej piosenki w wykonaniu Ali z 5b, były też konkursy wiedzy z przeróżnych dziedzin dotyczące Włoch i nagradzane pizzą.


Mistrzowskie czytanie bajek
6 lutego klasy młodsze miały niezwykłą atrakcję wysłuchania bajki przeczytanej przez mistrza aktorstwa.


Comenius LOL - lekcja w terenie o Powstaniu Styczniowym
5 lutego uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w lekcjach historii na dworze organizowanych w ramach projektu "Lively Outdoor Learning". Zajęcia dotyczyły przebiegu Powstania Styczniowego.


uwolnij książkę"Uwolnij książkę!"
Zapraszamy do udziału w akcji czytelniczej "Uwolnij książkę" - można kupić, zamienić, przynieść książkę - aby była czytana.

Wyjazd do Centrum Nauki KOPERNIK
24 stycznia klasy 6 miały kolejną naukową wizytę w warszawskim Centrum Nauki i Techniki KOPERNIK. Podczas paru godzin pobytu poznano wiele nowych eksperymentów, opracowywano zadania według instrukcji z kart pracy, uczestniczono także w żywym pokazie ekperymentów naukowych.


Kolędowy Koncert Zimowy
23 stycznia przed semestralnymi spotkaniami z Rodzicami odbył się na dużej sali koncert kolęd, pastorałek i utworów instrumentalnych w wykonaniu solistów, chóru szkolnego i zespołu fletowego.


Spotkanie z pisarzem Łukaszem Wierzbickim
23 stycznia uczniowie klas młodszych i starszych mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z pisarzem Łukaszem Wierzbickim, który opisał dzieje żołnierza-niedźwiadka Wojtka, który służył na froncie w Armii Andersa podczas 2 wojny światowej. Autor zachęcił obecnych do lektury jego kilku kolejnych przygodowych powieści.


Wystawa o Powstaniu Styczniowym
22 stycznia 1863 to data wybuchu Powstania Styczniowego. Bibioteka szkolna przygotowała obszerną ekspozycję reprodukcji, starodruków i publikacji poświęconych dramatycznej historii zrywu patriotycznego oraz licznych dowodów udziału artystów w Powstaniu i twórczości malarskiej o tematyce powstańczej i sybirackiej.


Terapia Integracji Sensorycznej
Terapia SI w Szk.Podst.nr 3 w Zielonce. Dzięki wsparciu i przychylności dyrekcji oraz potrzeb wynikających z pracy z dziećmi nauczycielki z SP 3 zadbały o specjalistyczne kwalifikacje, następnie zorganizowały salę do prowadzenia terapii integracji sensorycznej. Zakupiono profesjonalny sprzęt oraz zebrano podarowane drobne pomoce. W r.szk.2013-14 rozpoczęto terapie.


"Przybieżeli Anieli..." czyli szkolne Jasełka
20 XII spotkanie uroczyście rozpoczął ks. Kamil czytając fragment Ewangelii, a potem klasa 4 pod kierownictwem p. Urszuli Puchalskiej zaprezentowała wspaniały spektakl o aniołach i Bożym Narodzeniu. Kolędy wykonał chór szkolny i zespół fletowy.


Kiermasz Adwentowy i Spotkania z Rodzicami
12 grudnia mieliśmy szkolny kiermasz ozdób, stroików i przysmaków świątecznych, które przygotowali uczniowie z wychowawcami na niektórych lekcjach, a także z pomocą rodziców. Rodzice wysłuchali wykładu o profilaktyce uzależnień od środków psychoaktywnych, a na spotkaniach podano semestralne oceny proponowane.


Spotkanie z dietetykiem
12 XII m.in. piramida zdrowego żywienia, od dawna w programie nauczania przyrody i techniki, ale promocyjne spotkanie z pokazem prezentacji jest bardziej atrakcyjne i porusza inne dodatkowe zagadnienia.

Comenius LOL = Lively Outdoor Learning, lekcja przyrody
12 XII lekcja klas 5a i 5c na dworze, nasz szkolny debiut klas starszych w projekcie Comenius, połączenie kilku ciekawych tematów lekcji z przyrody i języka angielskiego, a mimo niepogody wszystkie zadania praktyczne dzielnie wykonane. Brawo!


Spotkanie z prezesem Stowarzyszenia INTEGRACJA
11 XII z okazji niedawnego Dnia Niepełnosprawnych zorganizowano ciekawe spotkanie z panem Piotrem Pawłowskim ze Stowarzyszenia INTEGRACJA, obfitujące wieloma trudnymi pytaniami i żywiołową reakcją uczniów klas starszych.


Paczka - pomoc Polakom na Wschodzie
akcję zorganizował Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, rozprowadzając informację o potrzebach i jednakowe kartony na dary żywnościowe. 11 grudnia akcję kończy wielkie pakowanie i zaklejanie.


Wizyta w redakcji ogólnopolskiego dziennika
9 XII klasa 6 spędziła kilka godzin w warszawskiej dużej redakcji poznając tajniki składu komputerowego, tworzenia i łamania szpalt, przygotowania do druku. A potem spacer - w Królewskich Łazienkach.


Kyokushin CUP
7 XII w sali gimnastycznej SP3 odbyły się Mikołajkowe Zawody, a wśród zawodników startowali także nasi uczniowie.

Mikołajkowa wizyta u Strażaków
6 grudnia nasi najmłodsi uczniowie z zerówki odwiedzili Ochotniczą Straż Pożarną w Zielonce, zobaczyli sprzęt gaśniczy i wielofunkcyjne samochody strażackie, spotkali także Mikołaja.


Comenius LOL - Dzień norweski
4 XII klasy 4-6 spotkały się na dużej sali. Pani Zawisza opowiedziała o projekcie Comenius i partnerskiej szkole z Norwegii. Klasy przygotowały prezentacje, pokazy i plakaty o Norwegii. Były nawet harce Wikingów.


Akcja "Góra Grosza"
w szkolnej świetlicy dzieci przygotowały skarbonkę na grosiki, które w tegorocznej listopadowej akcji zbieramy, aby wspomóc dzieci z Domów Dziecka. Prosimy wszystkich o udział w zbiórce. Z małych grosików i drobnych datków usypiemy Górę Grosza.


Comenius LOL - spotkanie w Norwegii
bardzo ciekawa relacja z pierwszego spotkania projektowego w Norwegii, zapraszamy także do zgłaszania pomysłów na logo projektu LOL (forma rysunkowa lub grafika komputerowa). A tu obok nasza tablica informacyjna o projekcie LOL.


Wystawa "Miś Wojtek - żołnierz z armii Andersa"
to zakończony właśnie konkurs plastyczny zorganizowany przez bibliotekę z okazji Światowego Dnia Misia. Na wystawie są ilustracje i prawdziwa historia niedźwiedzia-żołnierza.


Czy wiesz, co z kamieni można dziś zbudować?
Przez kilka jesiennych tygodni uczniowie poszukiwali pięknych dużych kamieni, a gdy zgromadzi się ich dość, posłużą jako budulec w ogrodzie do realizacji pomysłu s. Klary na kapliczkę. Plakat przedstawia rozwój tej akcji.


Zajęcia profilaktyczne z terapeutami z Fundacji KOLOS
Debata (kl.6)
oraz Olimpiada (kl.5 i 6)W listopadzie dla klas starszych zorganizowano cykl zajęć z profilaktyki uzależnień. Spotkania dla uczniów klas szóstych dotyczyły problematyki podejmowania świadomych i rozsądnych wyborów. 19 XI klasy 5 i 6 rozegrały serie interesujących zawodów sportowych przygotowanych przez trenerów i psychologów fundacji KOLOS

Wystawa prac z techniki
Klasy czwarte przygotowały ekspozycję swoich prac wykonanych na zajęciach techniki dotyczących zasad ruchu drogowego. W ramach zajęć technicznych prowadzone jest także wychowanie komunikacyjne i przygotowanie do egzaminu na kartę rowerową.


11 XI godz.15 otwarty turniej sportowy cymbergaja w holu szkolnym, mogli wziąć udział wszyscy (dzieci w kategoriach wiekowych, a także dorośli), którzy zgłosili się do organizatorów. Informacje na stronie organizatora MUKS zielonizielonka.manifo.com. Zwycięzców nagrodzono sprzętem sportowo-rekreacyjnym. Impreza propaguje zdrowy tryb życia.

11 XI Święto Niepodległości
11 listopada w 95 rocznicę odzyskania niepodległości na miejskich uroczystościach w Zielonce uczczono tragiczne wydarzenie z 11 listopada 1939, kiedy Niemcy w odwecie za pojawienie się na płotach plakatów z "Rotą" M.Konopnickiej rozstrzelali bez sądu 9 mieszkańców Zielonki, w tym sześciu harcerzy. W miejscu egzekucji wzniesiono pomnik. Delegacja szkoły z pocztem sztandarowym wzięli udział w uroczystościach. Po mszy św. mieszkańcy Zielonki odśpiewali "Rotę".


Koncert patriotyczny
10 listopada o g.17 w miejskiej sali widowiskowej połączone chóry szkolne z Zielonki oraz zespół "Kresowe odgłosy z Wołynia" wystąpiły z koncertem pieśni patriotycznych.
VIII Zlot NiepodległościVIII Zlot Niepodległości w Zielonce zgromadził harcerzy z różnych stron Polski i kilku krajów.

Akademia - Święto Niepodległości
8 XI odbyło się przedstawienie przygotowane przez klasę 5b pod kierownictwem wychowawczyni p.Grażyny Olszowskiej. Chłopcy opracowali także krótką prezentację komputerową. Pieśni patriotyczne wykonał chór szkolny.


Pomagamy pieskom ze schroniska
Zima to wyjątkowo trudny okres dla schronisk, dlatego organizujemy lokalną zbiórkę darów dla zwierząt z Przytuliska w Zielonce. Pomóżmy im przetrwać zimę. Akcja do 30 listopada 2013r.


Pasowanie na Pierwszaka
30 października nasi najmłodsi uczniowie zostali uroczyście przyjęci w poczet szkolnej społeczności i złożyli przysięgę, jak mali rycerze. Pani Dyrektor użyła metrowego ołówka, aby każdego mianować uczniem.

Comenius LOL - Zajęcia świetlicowe w terenie
28 października dzieci ze świetlicy z panią Justyną miały zajęcia w terenie, z uzbieranych szyszek, gałązek i kwiatków układano na szkolnym podwórku angielskie nazwy krajów z naszego projektu Comenius - LOL.


Klasy pierwsze w Zamku Królewskim
23 października wszystkie klasy pierwsze z naszej szkoły pojechały do Warszawy - na lekcję muzealną do Zamku Królewskiego. Już w autokarze panie nauczycielki opowiedziały dzieciom o Warszawie oraz dzieje Zamku Królewskiego. Na miejscu przejęły nas miłe panie przewodniczki, które oprowadziły nas po Zamku i opowiedziały o każdym zwiedzanym pomieszczeniu.


219 rocznica bitwy Insurekcji Kościuszkowskiej
26 października 1794 na wydmach między Zielonką i Kobyłką rozegrała się jedna z bitew Insurekcji Kościuszkowskiej. W przeddzień tej roczniny na miejskich uroczystościach delegacja szkoły z Panią Dyrektor i z pocztem sztandarowym złożyła kwiaty pod pomnikiem w Dębinkach.


Comenius lol - Lively Outdoor Learning
spotkanie projektu Comenius współpracy szkół europejskich w Norwegii. Delegacja naszej szkoły przekazała relacje z wyjazdu na Radzie Pedagogicznej. Nazwa projektu oznacza w przybliżeniu "radosne nauczanie na dworzu". Rozpoczynamy bliższe zapoznawanie nauczycieli, uczniów i wszystkich współpracujących ze szkołą z tą ciekawą ideą. Zbieramy pomysły zajęć i propozycje wsparcia lub współorganizacji.


Comenius LOL - Podchody klasy 2
14.10.2013 r. klasa 2a w ramach projektu Lively Outdoor Learning zorganizowała zabawę terenową - podchody. Dzieci podzielono na dwie grupy. Pierwsza (Pioruny) pod opieką p. Danusi zaznaczała wskazówkami drogę i zostawiała zagadki. Druga grupa (Leśni komandosi) z p. Martą wyruszyła później ich śladem, po drodze rozwiązując pozostawione im zadania dotyczące lasu i ekologii.


Święto Edukacji Narodowej
klasy starsze przygotowały bogaty program występów i pokazów, bardzo wiele osób ujawniło swoje talenty. Na widowni uczniowie, nauczyciele i rodzice bawili się znakomicie wraz z występującymi naszymi artystami. Dziękujemy!


Październik - Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa
Zapraszamy wszystkich uczniów do poznania przygód Plika i Foldera w sześciu filmikach, a następnie rozwiązania quizu o Internecie, który będzie potwierdzony certyfikatem.

Recytacje poezji ks.Twardowskiego
10 października odbyły się przesłuchania recytacji wierszy ks. Jana Twardowskiego. Zgłosiło się wielu uczniów z klas młodszych i nieco też z klas 4-6. W komisji zasiadły nauczycielki j.polskiego.


Klub unihokeja "Dzikie Gęsi"
Pod koniec września nabór i promocję sportu prowadzili trenerzy unihokeja (absolwenci naszej szkoły), zbierając chętne do nowej drużyny wśród uczennic czwartych klas i także wszystkich zainteresowanych treningami, meczami i tych, co marzą o karierze sportowej.


Lekcja historii klas 5
18 września w szkole odbyło się spotkanie z historią o II wojnie światowej. Wykład dla klas 5 poprowadzili naukowcy z IPN. Fascynująca prezentacja o lotniczej bitwie nad Zielonką i jej bohaterach przygotowała uczniów do rozgrywek w najnowszej edukacyjnej grze historycznej "111" - opracowanej przez IPN dla młodzieży na podstawie autentycznych wydarzeń, które niedawno wyciągnięto z pomroku dziejów..
. galeria

Nasz uczeń w bazie lotniczej
podczas rozgrywek w grę "111" w IPN nasz uczeń wygrał wyjazd na wojskowe lotnisko w Mińsku Maz. Pojechał tam wraz z klasą ze szkoły z Radzymina, która zajęła pierwsze miejsce. Zwiedzano muzeum 23 Bazy Lotniczej, symulator lotu i sale komputerów szkoleniowych. Potem uczniom pokazano lotnisko i hodowlę sokołów.


Przystanek HISTORIA, lekcja w IPN
6 września 2013 dwie klasy najstarszych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr3 im. Janusza Korczaka w Zielonce wzięło udział w lekcji historii w Centrum Edukacji Instytutu Pamięci Narodowej im. Jana Kurtyki w Warszawie. Druga wojna światowa dla szóstoklasistów, którzy jeszcze nie uczyli się o niej w szkole, jest mało znanym tematem. Jednak nasze obawy zostały szybko rozwiane... Temat spotkania - polscy lotnicy - oczywiście bohaterowie, dokonywujący rzeczy niemożliwych w obronie ojczyzny, nad zielonkowskim niebem....


Wystawa - 80 lat SP1
najstarsza szkoła w Zielonce obchodziła swój jubileusz 80-lecia istnienia. Towarzystwo Przyjaciół Zielonki zorganizowało z tej okazji wystawę historycznych fotografii, która teraz zagościła także w naszej szkole.


Rocznica ewakuacji Zielonki
5 września delegacja szkoły z pocztem sztandarowym złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą tragiczny exodus mieszkańców Zielonki w 1944 r. wypędzonych i deportowanych wgłąb III Rzeszy niemieckiej i do obozów.


Rozpoczęcie Roku Szkolnego
2 IX po mszy św. w kościele parafialnym św. Jerzego odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku. Na płycie boiska zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i przybyli rodzice i goście. Przemówienia wygłosili Pani dyrektor Joanna Zielenkiewicz oraz pan burmistrz miasta Grzegorz Dudzik.


Wystawa 1 IX 1939
w rocznicę wybuchu 2 wojny światowej biblioteka przygotowała wystawę o sytuacji Polski we wrześniu 1939 wraz z mapą, reprodukcjami dokumentów i kalendarium pierwszych dni bohaterskich walk.


Comenius LOL - kolejny projekt europejski w SP3
W nadchodzącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zielonce przystąpi do realizacji nowego wielostronnego projektu współpracy szkół europejskich w ramach programu Comenius. Projekt noszący nazwę Lively Outdoor Learning - LOL, dotyczy wymiany doświadczeń między szkołami oraz nowych pomysłów na zajęcia w terenie.


Rada Pedagogiczna nr 1
27-28 VIII Pierwsza Rada Pedagogiczna to przygotowanie roku szkolnego, omówienie dotychczasowych wyników nauczania i analiza sprawdzianów klas 6, opracowanie zamierzeń i planów, harmonogramu imprez i wydarzeń szkolnych.

Zgrupowanie karateków KSW KYOKUSHIN w Zielonce
W dniach 21-22 sierpnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Zielonce odbyło się zgrupowanie karateków Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN. Młodzi wojownicy przygotowywali się do nadchodzącego sezonu startowego, podczas którego wezmą udział w listopadowych Mistrzostwach Europy Juniorów w Katowicach.


Rocznica Bitwy Warszawskiej 1920
15 sierpnia odbyły się uroczystości w miejscu bitwy 1920 r. pod Osowem - na skraju Zielonki, gdzie zginął ksiądz Ignacy Skorupka. Przybyły tłumy mieszkańców, liczne delegacje i osobistości najwyższych władz państwowych, wojskowych i kościelnych. Przy kaplicy pod pomnikiem złożono kwiaty dając hołd poległym. Na błoniach rozegrano rekonstrukcję historyczną bitwy.


79 rocznica Powstania Warszawskiego
1 sierpnia z okazji uroczystości miejskich przy skwerze z pomnikiem kombatanci i mieszkańcy podziwiali mural patriotyczny z wizerunkiem "Małego Powstańca"

gazetka "Nasza szkoła" nr 2
w czerwcu redakcja gazetki pod opieką polonistki Małgorzaty Dziębor wydała drugi numer gazetki szkolnej! Brawo!

poprzedni r.szk. 2012/2013

Zapraszamy do współpracy

Komunikaty Dyrekcji

Dyrekcja
W szkole działa Świetlica terapeutyczna!
Aktualne dokumenty szkolne:
REKRUTACJA Ogłoszono już listy przyjętych
Terminy, Procedury, Kryteria,
druk zapisu kl.1
druk dla zerówki
druk oświadczenia
Etap 2 rekrutacji - nowe druki:
druk kl.1(pdf), doc,odt
druk zerówki(pdf), doc, odt

STATUT SZKOŁY
Koncepcja pracy szkoły
Szkolny program wychowawczy
Szkolny zestaw programów nauczania
Program profilaktyczny
Stypendia - regulamin
Regulamin boisk
Wewnątrzszkolny System Oceniania
WSO załącznik.1, zał.2, zał.3
Wyprawka pierwszoklasisty
Wyprawka zerówki
Zerówka godziny lekcji
Podręczniki 2014-15
Dofinansowanie "Wyprawka szkolna 2014"

Ogłoszenie dla nauczycieli:
Rada Pedagogiczna inauguracyjna
- wtorek 26 sierpnia 2014 godz. 10:00
- po radzie - praca w zespołach do godz. 16:00
środa 10:00-16:00 praca w zespołach
czwartek 10:00-12:30 - praca w zespołach;
czwartek 13:00-16:00 szkolenie: "Budowanie zespołu klasowego", obowiązkowe dla wszystkich wychowawców, nauczycieli przedmiotów, świetlicy, pedagoga, psychologa, pedagogów wspierających,
piątek 10:00-12:30 cd. pracy w zespołach, podsumowanie i prezentacja - spotkanie całej Rady Pedagogicznej,
piątek 13:00-16:00 cd. szkolenia: "Budowanie zespołu klasowego" (obecność obowiązkowa jak w cz. I)

Nadchodzące wydarzenia
1 września Rozpoczęcie r.szk.
o godz.8 msza św. w k.św.Jerzego
o godz.9 uroczystość w szkole
2 września spotkania z rodzicami
O konkursach 2014/15!
Będzie uczniowska galeria fotograficzna!
Temat edycji: Nasza Zielonka i okolice
Każdy uczeń naszej szkoły może zgłosić max 3 zdjęcia
(za zgodą rodziców, potwierdzeniem autorstwa prac)
termin zgłaszania plików do 18 IX
wkrótce szczegóły...
Aktualny kalendarz

WYNIKI SPRAWDZIANU klas 6 2014 r. stanin b.wysoki
średnia SP3Zielonka 30,48 pkt
średnia szkół Zielonki 28,48 pkt
średnia powiatu 26,12 pkt
średni wynik w Polsce 25,82 pkt
krajowy raport 2014
2013 r. stanin wysoki
średni wynik SP3 26,44 pkt
średnia gminy 26,36 pkt
średnia powiatu 24,86 pkt
poćwicz testy z www.edulandia.pl
pobierz test 2004r,2003r

Projekty edukacyjne COMENIUS
2013-2015 L-O-L
Lively Outdoor Learning
czyli "Radosne nauczanie w terenie" to nasz nowy projekt współpracy szkół europejskich z Norwegii, Hiszpanii, Islandii, Włoch, Estonii i Turcji.

norweska
strona
o projekcie
LOL


Bulletin
LOL-Comenius
by SP3
Zielonka
2010-2012 SMArtHomes, zakończony projekt ze szkołami z Estonii, Grecji, Włoch, Norwegii i Islandii. Tematem były problemy energii i pomysły domów energooszczędnych.
 SMArtHomes wspólna strona projektu

2002-05 Reading Star
poprzedni projekt zakończony

Samorząd Uczniowskidziała pod opieką p. Marty Bednarczyk i p. Moniki Stachowicz. Wybory poprzedzone kampanią wyborczą odbyły się w październiku. Samorząd organizuje dyskoteki szkolne.

Rada RodzicówRada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Zielonce zwraca się z gorącym apelem o dokonywanie wpłat. W styczniu 2012 z uzbieranych składek zakupiono dwa projektory multimedialne wysokiej jakości przeznaczone dla klas młodszych. Podczas wakacji 2012 zamontowano projektory podsufitowe w dwóch klasach. W maju 2013 zakupiono tablicę multimedialną do sali matematycznej.
WAŻNA INFORMACJA: 18 X 2013 otwarto nowe konto Rady Rodziców w Spółdzielczym Banku Rzemiosła i Rolnictwa Oddz. w Zielonce - nr konta 74 80060000 0049 0218 2000 0001.
Stare konto w PKO BP zostanie zamknięte w ciągu 30 dni, ponieważ taki termin obowiązuje przy wypowiedzeniu umowy i zamknięciu rachunku. W przypadku wpłaty na to zamknięte konto pieniążki automatycznie wrócą do nadawcy.
W imieniu Dyrekcji i Szkoły serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom wspomagającym nas organizacyjnie i finansowo. Dziękujemy Rodzicom aktywnie działającym społecznie w Zarządzie Rady Rodziców. Dziękujemy szczególnie za podarowane szkole sprzęty komputerowe.
Serdeczne podziękowania dla Pani Anny Frączek za komputery, które we wrześniu 2013 otrzymała szkoła i które zostały już rozdysponowane w salach.
W maju 2014 Rada Rodziców ufundowała kompletne wyposażenie tablicy multimedialnej Smart 77" z projektorem bezcieniowym do sali polonistycznej 39 oraz zakupiła zestaw nagłaśniający na imprezy szkolne (kolumny ze statywami i mikrofony bezprzewodowe)
tablica
projektor
mikrofon

INFORMACJA o boisku:
Boisko ze sztuczną nawierzchnią jest dostępne dla chętnych po południu. Obowiązuje przestrzeganie regulaminu.
INFORMACJA dla rowerzystów:
Przypominamy, iż dzieci nieposiadające karty rowerowej mogą tylko pod opieką rodziców uczestniczyć w ruchu drogowym na rowerach. Jazda na rolkach i deskorolkach nie może odbywać się na jezdni - jest to obszar przeznaczony do ruchu drogowego.
Uczniowie klas czwartych corocznie przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową. W Strefie Ucznia linki do testów z prawa o ruchu drogowym i krzyżówek drogowych.

Nowi nauczyciele w r.szk. 2013-14Pani Urszula Koc - ped. wspomagający
Pani Ewa Uszyńska - ped. świetlicy
Pan Dominik Marszał - nauczyciel przyrody
Pani Natalia Bąk - nauczycielka j.angielskiego
po urlopie do pracy powracają:
Pani Bogusława Kulczycka - nauczyc. przyrody
Pani Magdalena Zaniewska (Koluch) - psycholog
Życzymy sukcesów w pracy w SP3

Godziny lekcyjne i dzwonki
1.lekcja     800-   845
2.lekcja     850-   935
3.lekcja     945- 1030
4.lekcja   1040- 1125
5.lekcja   1135- 1220
  przerwa obiadowa (20 min.)
6.lekcja   1240- 1325
7.lekcja   1330- 1415
8.lekcja   1420- 1505
9.lekcja   1510- 1555

O g ł o s z e n i a
Akcja Bezpieczny Internet Kursy e-learning dla uczniów
Sieciaki.pl - gry, quizy, konkursy

Konkurs Eduseek-Interklasa Stały konkurs na szkolną witrynę www. Głosujmy na naszą szkołę! Codziennie jeden klik z każdego komputera

Korczakiana Korczak Nasz patron Janusz Korczak
Złote myśli Janusza Korczaka
Nadanie imienia szkole
Dzień Patrona 2003
Wiersze o Korczaku (2003/4)
Korczak - rap (2004/5)
O Januszu Korczaku...
Szkoły korczakowskie w Internecie
"Król Maciuś I - wzór bohatera"
Korczak na plakacie
Nasze plakaty z Korczakiem


2012 Rok Janusza Korczaka

Korczakowskie kolorowanki
Rok J.Korczaka na Fb
konkurs "J. Korczak wielki przyjaciel dzieci"
nasza uczennica Ola Sz. laureatką

"Nasz Patron Janusz Korczak - życie i twórczość" szkolny konkurs na album zorganizowała biblioteka. Wraz z końcem r.sz.2011/12 odbyła się uroczystość wręczania nagród za najciekawsze i najpiękniejsze albumy. W X 2012 ponowna wystawa albumów!

Pamięć i HistoriaWystawy TPZ
Fotografie Zielonki
Zielonkowskie rodziny cz.4
Fotografie nie liczą się z czasem
Szare Szeregi
Zielonka na starych fotografiach
Stan Wojenny - w 25 rocznicę

Rocznica
Przed 11 laty 25 X 2002 zginęła Ania Szałata, nasza uczennica. Książka "BÓG MNIE KOCHA" opowiada dzieje jej krótkiego życia. Książka jest dostępna w bibliotece.

Najciekawsze osiągnięcie naszego absolwenta!
Realizację pełnometrażowego filmu, który jest fabularyzowaną rekonstrukcją tragicznych wydarzeń z 11 listopada 1939 w Zielonce zawdzięczamy naszemu absolwentowiPomysłodawca, autor scenariusza, reżyser i aktor w jednej osobie przy wielkim wsparciu rodziny, przyjaciół, znajomych oraz pomocy mieszkańców Zielonki nakręcił film, dzięki któremu pomijany epizod lokalnej historii może nie tylko być przypomniany miejscowej społeczności, ale może odnajdzie należne mu miejsce w historii oporu i walki o niepodległość Polski.


Ś.P.
pani S Y L W I A

nauczycielka j. angielskiego
inicjatorka OutDoor Day
realizatorka projektu Comenius
realizatorka Drzewa Szkoły
autorka wielu innowacji
organizatorka twórczych lekcji
wymagająca i konsekwentna
wrażliwa i pełna humoru
serdeczna koleżanka

odeszła tak nagle
msza św. w Jej intencji była 16 stycz. g.18

rok 2013 był rokiem Aleksandra Fredry
Jana Matejki
Witolda Lutosławskiego
Jana Czochralskiego
Juliana Tuwima
a także rokiem Powstania Styczniowego
oraz Rokiem Wiary.
a rok 2014 ogłoszono rokiem
Oskara Kolberga
Jana Karskiego
św.Jana z Dukli
rok jubileuszu Uniwers. Jagiellońskiego (650 lat)

Zaprosili nas 5.09 TPZ na 68 rocznicę wysiedlenia
80-lecie SP1
7-8 IX Rodzinne Dni Zielonki
21 IX Jesienny Plener OKiS
22 IX Sprzątanie Glinianek
20 X "Wszystkie Anioły Małej Ani"
26 X rocznica bitwy 1794
26 X 50-lecie Zespołu Szkół
26 X Maraton Teatralny OKiS
10 XI koncert dobroczynny w OKiS
11 XI turniej CymbergajOpen w SP3
25 I seminarium o Powstaniu 1863
18 III ZS Dzień Żołnierzy Wyklętych
18 III recyt. finał powiatu
25 III ZS certyfikaty Szkół Przyjaznych
11 IV msza katyńska
29 IV koncert patriotyczny JPII
1 VI Festiwal Misyjny FF
Festiwal Misyjny

Ciekawe osiągnięcia: Szkolne Sympozjum Naukowe 2003,2004
Festyn "Mazowiecka chata" 2003
Festyn Rycerski 2004
Wystawa "Białe kruki" 2004
Dzień Wiosny 2004
Jaskiniowy Dzień Wiosny 2005
Szkolne Kiermasze Adwentowe 2008, 2006, 2005, 2003, 2002
Certyfikat"Szkoły z klasą"
10 lat SP3! uroczystość 2005
Nasze pierwsze
multimedialne
prezentacje
o krajach
europejskich
r.szk.2002/3

Strony tematyczne:
Integracja w szkole
Unihokej
W-F w szkolep.Izabela Milewska

Stałe akcje w szkole: Pomnik harcerzy
rozstrzelanych przez Niemców w lesie w Zielonce 11.XI.1939, udział w uroczystościach rocznicy.
Wolontariat - pomoc potrzebującym
"Góra grosza" zbiórka na Domy Dziecka
bez przemocySzkoła bez przemocy W r.szk. 2009/10 szkoła przystąpiła do programu ogólnopolskiego. Otrzymaliśmy certyfikat.
Akcja: Nie parkuj na "kopertce"
"Podaruj książkę"
"Nasza mała Ojczyzna"
Owoce w szkole W naszej szkole trwa akcja promocji zdrowia i zdrowego odżywiania dofinansowana przez UE i Agencję Rynku Rolnego. Uczniowie klas młodszych otrzymują świeże owoce i warzywa.
Chcesz żyć zdrowo? Nie pal śmieci! Spalane śmieci wydzielają dioksyny, najstraszliwsze dla życia trucizny o opóźnionych skutkach, powodujące nieuleczalne choroby. Dym ze spalanych plastików wchłaniany jest do organizmu, a związki chemiczne wbudowują się w tkanki ludzkiego ciała na zawsze, powodując raka i poważne choroby. Nie spalajmy śmieci i plastików, ale segregujmy, dbajmy o miejsce, w którym żyjemy.

Strefa rodziców Informacje SP3 dla rodziców (dokumenty)
strona Rady Rodziców przy SP3
Polecane strony dla rodziców:
Czy umiemy kochać dzieci?
Cała Polska czyta dzieciom
Strona dzieci sprawnych inaczej
Czy wiesz, w jakim świecie dorosną obecne dzieci?

Nasze strony popularne w ub.r.: wydarzenia 2012/2013, 2011/2012
strefa ucznia, ABC o nas, 10-lecie SP3
konkursy

STATYSTYKI nasi
goście
Map IP Address  Geo Visitors Map

    Klub Kensei
ARCHIWUM To jest strona wydarzeń roku szkolnego 2013/2014 ARCHIWUM
autor: Anna Rozalska Opublikowano: 2013.08.28 Aktualizacja strony: 2014.08.27 Start